Formeras CRM'de Yeni Kontak Kişi Nasıl Oluşturulur?

Formeras Türkçe CRM’de oluşturulan her Cari Kayıt için dilediğiniz kadar yetkili, personel veya görevliyi tanımlayabilirsiniz. Cari kartlara bağlanarak tanımlanan bu kişilere biz Kontaklar adını veriyoruz.

Kontak Ekle

Formeras CRM’de yeni bir kişi oluşturma solda ki panelde Kontakların altında yer alan “Yeni Kontak” kısmından yapılabildiği gibi Firma Sayfasının içinde bulunan yeşil renkli “Kontak Ekle” sekmesi ile yapılabilmektedir. Firma sayfamızda bulunan yeşil kontak sekmesi içinde ayrıca “Göster” butonu ile ilgili firmaya tanımlı tüm kontakları listeleye bilir ve gerekli durumda aynı ekrandan kontaklarda güncelleme veya düzenleme yapabilirsiniz.

Kontak Oluştur

Formeras CRM’de oluşturmak istediğiniz kişinin bilgilerini açılan ekranda yer alan ilgili kısımlara giriniz. Bu alanda girdiğiniz bilgilerin doğruluğu Formeras CRM’in sağlıklı çalışabilmesi çok önemlidir. Kontak oluştururken ilgili kontağın mail adresinin eklenmesi sistem üzerinden müşteriye mail gönderilmesi gerektiği durumunlar da kesinlikle gerekli bir alandır.

Formeras CRM’e oluşturmayı planladığınız yeni kontağınızın çalıştığı firmayı programa tanıtmadan kontak oluşturamazsınız. Departman kısmında var olan departmanları firmanıza göre düzenleyebilir ve ihtiyacınız olan yeni departmanları oluşturup ilave edebilirsiniz

Kontak Oluştur Firma Seçimi

Firma seçme alanı çoktan seçmeli geldiği gibi siz seçmek istediğiniz firmanın harflerini yazdığınız Formeras Türkçe CRM aramanıza uygun tüm firmaları listeleyecektir. Açılan listeden istediğiniz firmayı seçebilirsiniz. Oluşturduğunuz kontağı yeni bir firmaya eklemek istersenizde Firma Giriş alanı sağ kısmında bulunan + butonuna basarak yeni firma oluşturma ekranına yönlendirirsiniz. Yeni firma kayıt işleminiz bittikten sonra sistem sizi kontak ekranına geri göndererek kaldığınız yerden devam etmeniz istenecektir.

Kontak Oluştur Departman Seçimi

Formeras CRM’e Departman kısmı hazır olarak geldiği gibi Departman giriş alanının sağ yanında bulunan + simgesi ile firmanıza göre yeni departmanlar ekleyip bu alanları özelleştirebilirsiniz.

Kontak Listesi

Formeras CRM’e tanımladığınız tüm kontakların listeleneceği ekrandır.  Kontak listesini açtığınızda sayfada yer alan filtreler aracılığı ile görüntülemek istediğiniz kişilere kolaylıkla ulaşabilirsiniz.