Formeras CRM'de Şirket Bilgileri Nasıl Güncellenir?

Formeras’ı keşfetmenin ve nasıl çalıştığını görmenin en iyi yolu hesabınızı aktif ettikten sonra şirket bilgilerinizi tanımlayıp, çalışanlarınıza kullanıcı hesapları oluşturduktan sonra ürün bilgilerinizi girmekle olur.

Şirket Bilgilerini Oluşturmak

İlk olarak şirketinizi Formeras CRM’e tanımlayarak başlayalım. Formeras CRM’e giriş yaptıktan sonra sol menünün en alt kısmında bulunan Ayarlar butonuna tıklayıp Şirket Bilgileri sayfasına girebilirsiniz.

Gerektiğinde firma bilgilerinizi bu ekrandan güncelleyebilirsiniz. Yine bu ekrandan Formeras hesabınızı özelleştirebilir, yazdırdığınız ve paylaştığınız dokümanların daha profesyonel görünmesini sağlayabilirsiniz.

Aşağıdaki ekranda yer alan bilgilerin tam ve eksiksiz olduğundan emin olmalısınız. Kullanacağınız dokümanlarda burada ki bilgilerin otomatik olarak alınacağı unutulmamalıdır.

Şirket Logosu Yüklemek

Öncelikle Logo Yükle yerindeki Dosya Seç butonuna basıyoruz. Açılan ekranda yüklemek istediğimiz logonun bulunduğu klasöre gidiyoruz. Logoyu açılan pencere içinde seçtikten sonra AÇ butonuna basarak logoyu Formeras CRM’e tanımlıyoruz. Unutmamanız gereken bir diğer konuda bu alanda kullandığınız logo Formeras CRM’de tüm baskı ön izlemelerinde, dokümanlarda ve logo gerektiren tüm alanlarda otomatik olarak kullanılacaktır.

Yükleyeceğiniz Şirket logonuzun yüksekliği 100 piksel olan bir logo ve kullanacağınız logo .jpg veya .png formatlarında olmalıdır.

E-Fatura Bilgileri

Her geçen gün Ülkemizde E-Fatura kullanıcıları artmakta ve yakın bir gelecekte Gelir İdaresi Başkanlığı tüm mükelleflerini E-Fatura yani genel adı ile E-Belge kullanmayı zorunlu kılacak. Formeras CRM olarak bizlerde E-Belge olarak kullanıcılarımıza hizmet vermekteyiz. GİB portalı ile aramızda çözüm ortağı olan Sovos Foriba özel entegratör firması ile yaptığınız görüşmeler sonrası size gönderilecek bilgileri bu alana işlediğinizde Formeras CRM üzerinden e-fatura işlemlerinizi gerçekleştirebileceksiniz.

WS Kullanıcı Adı : E-Fatura web servis kullanıcısı adı,

WS Şifre : E-Fatura web servis kullanıcısı şifresi,

Posta Kutusu etiketi:

Gönderici Birim etiketi:

Entegrasyon Bilgileri

Formeras Türkiye’nin en çok tercih edilen iki ön muhasebe programı ile entegre çalışabilmektedir. Logo ve Sysmond  ile entegre çalışma olanağı Formeras’ın en güçlü özelliklerinden biridir. Türkiye’de sunulan CRM programlarında bu özellik yoktur.

Formeras’ın Entegrasyon Bilgileri ekranında karşınıza iki seçenek çıkacaktır. Firmanızın çalıştığı Logo veya Sysmond programlarından birini seçiniz.

Ayrıca Formeras CRM çok yakında entegre olduğu ön muhasebe yazılımlarına Micro ve Zirve yazılımlarını da dahil edecektir.

Eğer firmanızda bu programlardan biri kullanılmıyorsa veya ön muhasebe yazılımınız ile Formeras CRM’i entegre etmek istemiyorsanız bu bölümü boş bırakınız.

Entegrasyon Nedir?

Entegrasyon, iki çalışan programı/sistemi birbirine bağlamak demektir. Farklı platformlarda çalışan programların güvenilir bir alt yapı ile tek yada çift yönlü data akışı ile etkileşimli olarak çalışmasının sağlanmasıdır. Yazılım entegrasyonu çalışma hayatına büyük kolaylıklar sağlayan bir uygulamadır.

Formeras CRM ön Muhasebe veya ERP olarak firmaların uzun zamandır kullandıkları masaüstü platformlarda çalışan Logo ve Sysmond yazılımlarına entegre olabilmektedir. Bu Entegrasyon ile şirketinizin muhasebe departmanın işlemiş olduğu finansal datalar ilgili kişilere görmesi gerektiği kadar paylaşılarak internetin olduğu her yerde Formeras CRM ile temsilci oldukları firmaların bakiyelerine ve işlemlerine ulaşabilmekte anlık satış ve tahsilat performanslarını raporlayabilmektedir. Formeras CRM’in Ön muhasebe veya ERP yazılımınıza entegre olarak çalışmasını isterseniz bu talebinizi yazılım ekibimize ulaştırmanız ve bir sefere mahsus sabit sunucunuzda gerekli ayarların yapılması gerekmektedir.

Yazılım Entegrasyonu konusundaki deneyim ve güvenlik konularındaki önlemlerimize güveniyoruz.