Formeras CRM'de Yeni Görev Nasıl Oluşturulur?

Şirket içinde işlerin düzgün yürütülebilmesi, personel arası iletişimin güçlendirilmesi ve takip edilmesi gereken işlerin atlanmadan zamanında yapılıp sonuca ulaştırılması müşteri memnuniyetini direk etkileyen konulardır.

Standart yöntemlerde Müşteriden gelen bir talep farklı bir birimi veya personeli ilgilendirmesi durumunda bu bilgi telefon ile arayarak, mail gönderilere veya son yıllarda yoğun olarak kullanılan WhatsApp uygulamasından yazarak diğer birime veya personele bilgi verilmektedir. Bahsettiğimiz yöntemlerin tümünde iş akışının takip edilmesi zor ve işin sonuça ulaşamsının takibini yapmak imkansız durumdadır. Bu aşamada Formeras Türkçe CRM kullanıcılarına Görev adı altında iş akışlarını takip edebilcekleri güzel bir platform sunmaktadır.

Yeni Görev Nasıl Oluşturulur?

Formeras Türkçe CRM de sol tarafta bulunan ana menü listesinde Görevler sekmesi altında Yeni Görev butonuna basabilir, Haber kaynağında yapılan bir etkinlik içinde bulunan Görev Ekle butonu ile veya Firma sayfasının içinde bulunan Görev sekmesinin içinde bulunan + butonu ile yeni görev oluşturabilirsiniz. Sol menüden görev eklemek istediğinizde açılan pencereden Firma ismi girmeniz istenecektir. Görev ekleme işlemini haber kaynağı veye Firma sayfası içinden yaptığınız taktirde Firma ismi otomatik gelecektir.

Kategori Oluşturma

Oluşturacağınız görevler için kategori atayabilirsiniz. Görevler içine atayacağınız Kategoriler ile görev raporları almanız ve görevlerinizi takip etmeniz çok daha kolay olacaktır.

Görev Konusu

Oluşturacağınız görevler için konu girişi yapabileceğiniz alandır.

Termin / Hatırlatma

Oluşturduğunuz görevin hangi tarihe kadar yapılması gerektiğini ve bu görev ile ilgili görevi oluşturan ve görev verilen personele sistemin hatırlatma yapması için geçerli tarih ve saati işlediğimiz alan.

Personel Seçimi

Görev atamak istediğimiz personeli seçtiğimiz kısım. ilgili görev; görev tanımlaması yapılan personelin görev listesinde ve hatırlatmalarda gözükecektir.

Açıklama

Oluşturduğunuz görevin konusunu yazdığımız alandır.

Durum

Oluşturduğunuz görevin durumudur.  İlk oluşturduğunuz görev bekliyor olacaktır, görev üzerinde çalışmaya başlandığında durum çalışıyor, görev tamamlandıktan sonra tamamlandı olarak seçiyoruz. Görevin tamamlanması demek görevin kapanması anlamına gelmektedir.

Görev Listesi

Oluşturulan görevlerin listelendiği ekrandır. Bu ekranda bulunan filitreler ile istediğiniz gibi aramalar yapabilir, durum kısmında bekleyen, çalışılan ve tamamlanan görevleri görebilirsiniz.

Görev Oluşturma ve Akışı

Hasan Bey personeli Gizem Hanıma tahsilat ile ilgili görev atıyor.

Gizem Hanım görevi görüyor ve aksiyon alıyor. Aldığı aksiyon hakkında Hasan beye dönüş yapıyor.

Gizem hanımın göreve yazdığı cevabı Hasan bey görüyor ve Hasan bey tahsilatı yapıp görevi tamamlıyor.