Formeras CRM'de Firma Detay Sayfası Nedir?

CRM programları CRM kullanıcılarına genelde karışık ve kullanım açısından da hantal gelmektedir. CRM kullanan kişiler genelde mobilize olan kişiler veya ofis ortamında olupta yoğun iş trafiği altında olan kişilerdir. Günümüz ticaret hayatında bilgi çok değerli ve değerli olduğu kadarda doğru kişiler tarafından kolay ulaşılabilir olmalıdır. Bu bilinç ile Formeras Türkçe CRM‘i kurgulama aşamasında çok çalıştık. Birçok CRM yazılımını test edip, kullanıcı deneyimlerini dinleyerek sizler için kullanımı kolay, bilgilere hızlıca ulaşabileceğiniz, kullanıcı dostu ekranlar ile yeni bir Türkçe CRM programı tasarladığımızı paylaşmak isteriz.

Firma Sayfası

Bir ekran düşünün. Müşteriniz ile ilgili aradığınız tüm bilgiler tek bir ekranda. Bu öyle bir ekran ki; size müşteriniz hakkında tüm bilgileri verirken sizinde müşteriniz ile ilgili birçok bilgiye hızlı ve kolay şekilde ulaşmanıza olanak sağlıyor. Müşterinizin bakiyesini görüntüleyip cari ekstre gönderebilir, yeni teklif verebilir, verilen teklifleri raporlayabilir, yeni aktivite girişi yapabilir, yapılan aktiviteleri kontrol edebilir, görevlere bakabilir, müşterinizde açık olan bakiyeleri kontrol edip, satış ve tahsilat raporlarını görebilirsiniz.

Firma Sayfasına Nereden Ulaşırım!

Formeras Türkçe CRM‘de aradığınız sayfaya birçok yoldan ulaşabilirsiniz. Firma sayfasına nereden ve nasıl ulaşabileceğinize bir göz atalım.

Arama Çubuğu

Formeras Türkçe CRM‘de ulaşmak istediğiniz bilgiye giden en kolay yol arama çubuğudur. Firmalar sayfasına ulaşmak için arama çubuğuna görüntülemek istediğiniz firmanın isminin 2-3 harfini yazmanız yeterlidir. Yazdığınız harflere göre sistem size en uygun sonuçları liste olarak getirir. Açılan listeden sayfasına gitmek istediğiniz firmayı seçebilirsiniz.

Haber Kaynağı

Formeras Türkçe CRM‘de haber kaynağında oluşturulmuş bir etkinlikte yazan Firma isminin üzerine tıklamanız sizi ilgili firmanın sayfasına götürür.

Firma Listesi

Firma Listesi içinde yer alan filtreler de bulunan Firma kısmına tıklayarak açmak istediğiniz firmanın isminin 2-3 harfini yazmanız yeterli olacaktır.

Firma Detay

Firma Detay sekmesi incelemek istediğiniz firmayı seçtikten sonra açılan Firma sayfasında yer alır. Müşteri kaydı oluştururken girdiğiniz bilgilerin gösterildiği kısımdır. Bu alanda firmaya ait cari bilgiler, adres, konum, çalışma şekli, vade ve temsilci bilgileri yer almaktadır. Firma bilgilerini düzenlemek isterseniz firma isminin üzerine tıklamanız yeterli olacaktır.

Finansal Bilgiler

Müşterinizin bakiyesini ve ortalama vadesini görebileceğiniz alandır. Sol kısımda bulunan Vade Hesapla kısmına tahsilat yapacağınız tutarı girdiğinizde sistem otomatik olarak ortalama vadeyi hesaplar ve orta alanda bulunan ortalama vade yazan kısma tahsilat için uygun tarihi yazar.

Cari Ekstre

Finans Bilgileri kısmında yazan müşteri bakiyesi kısmının üzerine tıkladığınızda karşınıza müşteri cari ekstresi açılacaktır. Açılan bu ekranda sol kısımda bulunan menü yardımı ile görüntülediğiniz ekstreyi ister pdf, ister excel formatında ön izleme yapabilirsiniz. Müşterinize pdf veya mail olarak gönderebilirsiniz.

Kontak

Müşterinizin kontaklarına ulaşabilceğiniz alan. Bu sekme ile birlikte kontaklara bakabilir ve yeni kontaklar ekleyebilirsiniz.

Aktivite

Müşteriniz ile yapılan aktivitelere ulaşabilceğiniz alan. Bu sekme ile birlikte yapılan aktivitelere bakabilir ve yeni aktiviteler oluşturabilirsiniz.

Teklif

Bu bölümde müşterinize kaç teklif gönderdiğinizi görebilir, + butonu ile hızlı bir şekilde teklif oluşturabilir, oluşturduğunuz teklifleri görüntüleyebilir, teklif içinde olan satırları tekliflerden bağımsız olarak raporlayabilir, aradığınız satırlara hızlıca ulaşabilirsiniz.

Şikayet

Müşterilerinizden gelen uygunsuzluk taleplerini kayıt altına alabileceğiniz ve bu şikayetleri organize edebileceğiniz bir alandır. Uygunsuzluk durumlarında hazırladığınız aksiyon planları çerçevesinde 8D oluşturup müşterilerinize yollayabilirsiniz.

Görev

Müşteriniz ile ilgili yapılan tüm görev akışlarını bu alandan görebilir ve yeni görev tanımlamaları yapabilirsiniz.

Doküman

Müşteri hesabına yüklenmiş tüm dokümanlar buradadır. Dokümanları görebilir ve yeni dokümanlar ekleyebilirsiniz. Dokümanlarınıza tarih verip belge takibi yapabilirsiniz.

Satış Faturası

Müşteriye kesilen faturalara hem fatura bazlı hemde fatura içeriğini satır bazlı görebileceğiniz bir alandır. Entegrasyon kullanan müşterimizde bu bilgiler entegre olunan yazılımdan alınmaktadır. Formeras Türkçe CRM Ön Muhasebe kullanıcılarımız verilerini kendileri oluşturmaktadır.

Tahsilat

Müşterinizden almış olduğunuz tahsilatların görüntülendiği bölümdür.  Entegrasyon kullanan müşterilerimizde bu bilgiler entegre olunan yazılımdan alınmaktadır. Formeras Türkçe CRM Ön Muhasebe kullanıcıları verilerini kendileri oluşturmaktadır.

Alış Faturası

Müşterinizden almış olduğunuz faturaların görüntülendiği bölümdür.  Entegrasyon kullanan müşterilerimizde bu bilgiler entegre olunan yazılımdan alınmaktadır. Formeras Türkçe CRM Ön Muhasebe kullanıcıları verilerini kendileri oluşturmaktadır.

Ödeme

Müşterinizden almış olduğunuz ödemelerin gösterildiği bölümdür.  Entegrasyon kullanan müşterilerimizde bu bilgiler entegre olunan yazılımdan alınmaktadır. Formeras Türkçe CRM Ön Muhasebe kullanıcıları verilerini kendileri oluşturmaktadır.

Proforma Fatura

Göndermiş olduğunuz tekliflere istinaden oluşturduğunuz proforma faturaların gösterildiği bölümdür.

Servis

Servis modülünü kullanan müşterilerimiz görüntüleyebilir. Oluşturulan servislere ve servis raporlarına bu bölümden ulaşabilirler.

Kısayol Raporları

Bu bölümde müşteriniz ile yapılan mutabakat, satış siparişi, alış siparişi ve sistem üzerinden müşterinize gönderilen e-posta adetlerini görebilirsiniz. İlgili alanın detayına gitmek isterseniz sayfada yazan değerin üstüne tıklamanız yeterli olacaktır.

Aylık Satış Faturaları

Müşterinize kesilen faturaların aylık grafiğini görebileceğiniz rapor ekranıdır. İlgili ayın üzerine farenizin ivmeci ile geldiğinizde o aya ait satış rakamlarını görebilirsiniz.

Tahsil Edilecek Satış Faturaları

Bu alanda müşterinize kesilen faturalar vade tarihlerine göre raporlanmaktadır. Vade tarihi geçen fatura kalemleri kırmızı ile belirtilmektedir.

Ödeme Yapılacak Alış Faturaları

Bu alanda müşterinizden aldığınız alış faturaları vade tarihlerine göre raporlanmaktadır. Vade tarihi geçen fatura kalemleri kırmızı ile belirtilmektedir.